Mariusz
Kwaśniewski

prezenter radiowy, dziennikarz, trener szkoleń dziennikarskich

 

Dorastałem na wielkopolskiej wsi z dala od czerwonego światełka z napisem On Air. Dwa kanały państwowej telewizji mogły przykuć moją uwagę najwyżej na godzinę, dlatego radio musiało wygrać. Znałem na pamięć ramówki Trójki i Programu Drugiego PR. Co tydzień czekałem na ulubione audycje i ulubione głosy - z Wojciechem Mannem i Piotrem Kaczkowskim na czele.

Rok 1991. Jako student prawa i absolwent Wydziału Historii, usłyszałem o naborze, czyli poszukiwaniu przyszłych pracowników Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu (Polskie Radio Merkury). Wczesną wiosną stanąłem przed wysoką komisją i po przesłuchaniu uwierzyłem, że praca w radiu jest w moim zasięgu. Pomyślałem, że jeśli nie teraz, to następnym razem uda się na pewno. Los okazał się łaskawy i udało się za pierwszym razem, choć nie było łatwo...

Pozwolono mi prowadzić programy nocne od drugiej do piątej ,a w ciągu dnia pracowałem jako reporter. Jak widać byłem zdolny do wielkich poświęceń !Po nieprzespanym roku awansowałem do programu dziennego. Wyspany i szczęśliwy dołączyłem do grona prezenterów radiowych. Od dziesięciu lat można mnie usłyszeć codziennie od 12 do 15.30.W soboty także od 10-13-tej w Radiu Yesterday - programie z pogranicza muzycznego kabaretu-podobno najlepszego do sobotnich porządków.